Aktualności
Gru 7 2014
Koniec roku i czas związany z sylwestrowymi zabawami to dla większości zwierząt niezwykle trudny okres. Dźwięki wybuchów, błyski fajerwerków i petard to źródło wielkiego stresu dla większości czworonogów i może je skłonić do niecodziennych zachowań. Sposobów aby załagodzić sylwestrowy stres jest wiele, podajemy kilka z nich.
1. Przede wszystkim nie należy zabierać psów na publiczne zabawy z pokazami fajerwerków. Zaoszczędźmy naszym milusińskim podobnych doświadczeń, postarajmy się zrozumieć ich strach. Żadna zabawa nie jest w stanie usprawiedliwić nieszczęścia, jakiego możemy stać się przyczyną.
2. Porę spaceru w Sylwestra należy wybrać odpowiednio wcześniej, przed rozpoczęciem wystrzałów. Radzimy tego dnia nie spuszczać psów ze smyczy oraz zadbać o oznakowanie pupila w tabliczkę adresową bądź czip. Pamiętajmy, że głównym powodem zaginięć psów w tym czasie jest ucieczka z powodu huku wybuchów.
3. Jeśli gdzieś wychodzicie, postarajcie się by to do zwierzaka ktoś przyszedł - nie zmieniajcie mu otoczenia. To będzie dla niego dodatkowym obciążeniem.
4.Jeśli zostajecie w domu a pies boi się wystrzałów to znajdźcie mu miejsce, w którym będzie się czuł bezpiecznie np. w łazience lub w cichym pokoju.. Najlepiej żeby pomieszczenie to nie posiadało okien (można je oczywiście zasłonić:). Włączcie łagodną muzykę, która odwróci uwagę od hałasów za ścianą. Zapewnijcie mu poczucie bezpieczeństwa.
5. Dla typowych "tchórzy", warto zastanowić się nad środkami farmakologicznymi, feromonami czy uszczęśliwiaczami, które można zakupić u lekarzy weterynarii. Na rynku znajduje się szeroka gama preparatów do tego przeznaczonych. W gabinecie weterynaryjnym „Kudłatek” dobierzemy leki dostosowane do wieku, kondycji, stanu zdrowia zwierzaka oraz poziomu jego strachu. Pamiętajcie, że wiele preparatów należy zacząć podawać na kilka dni przed szaleństwem noworocznym, dlatego nie zostawiajcie tych działań na ostatnia chwilę !!!
Sie 25 2014

Z przyjemnością informujemy, że w naszym gabinecie  jest możliwość strzyżenia pupili. Prosimy o wcześniejsze umówienie się pod numerem telefonu (22) 25 29 817.

Lip 2 2014

W związku z rozpoczęciem wakacji przypominamy, że niezbędne do przewozu za granicę psów i kotów jest posiadanie paszportu i zaczipowanie zwierzęcia. Warunki, które należy spełnić, aby bezpiecznie przekroczyć granicę są różne w zależności do którego państwa jest planowana wycieczka. Radzimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż procedury zajmują trochę czasu... W naszym gabinecie poradzimy jak przygotować Pupila do wyjazdu, zaczipujemy i wystawimy paszport.

Lip 1 2014

Gabinet Weteryjny "Kudłatek" bierze udział w akcji:
LIPIEC MIESIĄCEM
ZDROWYCH ZĘBÓW

Więcej informacji na Facebook'u

Maj 7 2014

7 maja 2014 roku nastąpiło otwarcie naszego gabinetu w Ząbkach.

    10

Weterynarz Ząbki
ul. Sikorskiego 33A lok. 41
05-091 Ząbki
tel. (22) 25 29 817

Możesz do nas dojechać autobusem linii 199. Mieścimy się tutaj.
Pn. - Pt. 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00
Niedziela: umówione wizyty

W dniu 15.08. 2023 wtorek Gabinet Kudlatek będzie nieczynny. Zapraszamy we środę 16.08

CIAŁO OBCE

Przedstawiamy kolejną kocią bohaterkę : Lalę. Kocica została przyniesiona do naszego gabinetu z powodu uporczywych wymiotów. Była osowiała a w badaniu klinicznym stwierdziłyśmy tkliwość brzucha. Wykonałyśmy zdjęcia RTG na podstawie których podejrzewałyśmy połknięcie ciała obcego. Niezbędna była szybka interwencja ...
Czytaj dalej.

Weterynarz Ząbki - Gabinet Weterynaryjny Kudłatek,
ul. Sikorskiego 33A lok. 41, 05-091 Ząbki,
tel. (22) 25 29 817
Copyright 2014 ©